Utečencov stále pribúda: Počet migrantov na gréckych ostrovoch rapídne vzrástol | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Utečencov stále pribúda: Počet migrantov na gréckych ostrovoch rapídne vzrástol

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Fabian Heinz/Sea-eye.org via AP
07.06.2019 19:35

ATÉNY - Počet migrantov v registračných táboroch na gréckych ostrovoch opäť vzrástol, a to na viac ako 16.000, informovalo v piatok grécke ministerstvo pre migráciu.


Počet migrantov v týchto táboroch sa začiatkom roka znížil na 14.400, ale odvtedy neustále stúpa. Len v uplynulých dvoch týždňoch dorazili z Turecka na grécke ostrovy stovky migrantov. Tábory na ostrovoch Samos a Lesbos sú preplnené a organizácie na pomoc utečencom opakovane kritizovali tamojšie neľudské podmienky.

Na Samose, v blízkosti hlavného mesta Vathy, žije v a okolí tábora, ktorý má kapacitu asi 650 ľudí, takmer 3500 migrantov. K nárastu počtu migrantov dochádza napriek dohode medzi EÚ a Tureckom z marca 2016, ktorá stanovuje, že EÚ môže poslať späť všetkých migrantov, ktorí nelegálne prichádzajú na grécke ostrovy cez Turecko. Turecko zasa posiela utečencov zo Sýrie do členských štátov EÚ a dostáva finančnú pomoc pre utečencov v Turecku. Na vrchole utečeneckej krízy v roku 2015 boli dni, keď na grécke ostrovy dorazilo až 7000 migrantov, dodala DPA.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články