Interpol zatkol deväť zločincov a rozbil medzinárodnú sieť pedofilov: Zachránil päťdesiat detí | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Interpol zatkol deväť zločincov a rozbil medzinárodnú sieť pedofilov: Zachránil päťdesiat detí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Kamran Jebreili
23.05.2019 14:00

LYON - Najmenej deväť ľudí zatkla polícia pri operáciách v Thajsku, Austrálii a Spojených štátoch a po rozbití medzinárodnej siete pedofilov na internete zachránila 50 detí. Vo štvrtok o tom informovala medzinárodná policajná organizácia Interpol, ktorá operáciu koordinovala. Píše o tom agentúra AFP.


V súvislosti s policajným vyšetrovaním prebiehajúcim v takmer 60 krajinách sa očakávalo rozsiahle zatýkanie. Vyšetrovanie je súčasťou operácie Interpolu Blackwrist, zameranej na 63.000 užívateľov jednej stránky na tzv. temnom webe (dark web). V súvislosti so zatknutými osobami bolo zachránených 50 detí. Polícia sa snaží identifikovať ďalších 100 fotografií, ktoré sa šírili na temnom webe.  

Interpol uviedol, že operácia sa začala pred dvoma rokmi po objavení materiálu, ktorý spätne vysledovali na stránku na temnom webe, ktorý je prevádzkovaný s pomocou nástrojov chrániacich identitu a on-line aktivity používateľov. Temný web, alebo jeho siete známe pod názvom darknet, je časť internetu mimo dosahu vyhľadávačov, pričom používatelia sú z veľkej časti anonymní. 

Interpol v rámci tejto operácie získal pomoc od vládnych úradov po celom svete. Americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť napokon sledovalo IP adresu webovej stránky, kde sa každý týždeň uverejňovali ďalšie fotografie a videá.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články