Spor medzi USA a Ruskom už aj vo Venezuele: Washington by si nemal robiť starosti, tvrdí Kremeľ | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Spor medzi USA a Ruskom už aj vo Venezuele: Washington by si nemal robiť starosti, tvrdí Kremeľ

Ilustračná foto
Ilustračná foto
Zdroj: SITA/AP
28.03.2019 18:45

MOSKVA - Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok uviedol, že Washington by si nemal robiť "starosti" v súvislosti so vzťahmi medzi Ruskom a Venezuelou a vyzval USA, aby Venezuelu postihnutú krízou nechali, nech sama rozhodne o svojom osude. Informovala o tom agentúra AFP.


"Nemyslíme si, že tretie krajiny by si mali robiť starosti o naše bilaterálne vzťahy," povedal Peskov reportérom. "Nezasahujeme do vnútorných záležitostí Venezuely a očakávame, že tretie krajiny budú nasledovať náš príklad a Venezuelčanov nechajú, aby o svojom osude rozhodli sami," pokračoval hovorca.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová vo štvrtok odmietla výzvy USA, aby Rusko stiahlo svojich vojakov z Venezuely a zastavilo ďalšie formy podpory venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Rusko podľa jej slov poslalo vojakov do Venezuely na základe bilaterálnej dohody, pričom spochybnila dôvody na ich stiahnutie, ktoré v stredu uviedol americký viceprezident Mike Pence.

"Bolo to na základe medzinárodného práva, amerického práva alebo na základe nejakého iného právneho úkonu, o ktorom nikto nevie?" povedala a Penceov pokus o vydávanie príkazov suverénnemu štátu označila za arogantný.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články