Konflikt sa opäť prehlbuje: Vláda v Maďarsku stupňuje kampaň proti vedeniu EÚ | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Konflikt sa opäť prehlbuje: Vláda v Maďarsku stupňuje kampaň proti vedeniu EÚ

Maďarský premiér Viktor Orbán.
Maďarský premiér Viktor Orbán.
Zdroj: SITA
26.02.2019 15:10

BUDAPEŠŤ - Maďarská vláda stupňuje svoju kampaň proti vedeniu Európskej únie (EÚ) opakovaním obvinení, že Brusel sa snaží podporovať masovú imigráciu na starý kontinent.


Hovorca vlády Zoltán Kovács v utorok uviedol, že občania krajiny dostanú od premiéra Viktora Orbána list, v ktorom budú vysvetlené "proimigračné snahy EÚ", s ktorými Maďarsko nesúhlasí.

Lídri únie a členských štátov vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej odmietli kampaň, ktorú maďarská vláda odštartovala minulý týždeň pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu prostredníctvom bilbordov, televíznych spotov a inzerátov v novinách. Maďarská vláda napríklad tvrdí, že vedenie únie úmyselne oslabilo vonkajšie hranice bloku, aby vpustilo dnu viac migrantov a chce tiež zastaviť príspevky krajinám, ktoré s imigráciou nesúhlasia.

Na predvolebných plagátoch je napríklad vyobrazený predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a americký finančník a filantrop maďarského pôvodu George Soros. Plagáty tvrdia, že lídri EÚ riadiaci sa pokynmi Sorosa "spúšťajú experimentálne imigračné projekty s africkými krajinami". "Proti klamstvám sa v skutočnosti nemôžete nijako brániť," komentoval minulý týždeň predvolebnú kampaň maďarskej vlády Juncker.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články