Snehové peklo v priamom prenose: VIDEO Totálny kolaps dopravy medzi Talianskom a Rakúskom | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Snehové peklo v priamom prenose: VIDEO Totálny kolaps dopravy medzi Talianskom a Rakúskom

Silné sneženie a vietor zasiahli aj španielske Pyreneje.
Silné sneženie a vietor zasiahli aj španielske Pyreneje.
Zdroj: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos
02.02.2019 19:30

BOLZANO/INNSBRUCK - Premávka na talianskej diaľnici A22, vedúcej k Brennerskému priesmyku na hranici s Rakúskom, bola v sobotu prerušená v oboch smeroch pre silné sneženie a lavínové nebezpečenstvo. Neprejazdná je taktiež súbežná štátna cesta a železničná trať, informovala tlačová agentúra APA.


Medzi mestom Vipiteno (Sterzing) a Brennerským priesmykom spadla na cestu lavína, stalo sa to však v čase, keď už bola uzavretá. Dopoludnia sa na diaľnici A22 vytvorila 12-kilometrová kolóna a niektoré nákladné vozidlá zostali uviaznuté. Pre lavínové nebezpečenstvo boli v danej oblasti uzavreté aj ďalšie priesmyky. Silné sneženie narušilo železničnú dopravu v celom regióne Tridentsko-Horná Adiža.

Z rakúskej strany je trať k Brennerskému priesmyku takisto neprejazdná a diaľkové rýchliky premávajú len po Innsbruck. V noci na sobotu napadlo v niektorých častiach Tridentska-Hornej Adiže až 80 centimetrov nového snehu.

Vzhľadom na súčasný nárast teploty vzduchu vzniklo vysoké lavínové nebezpečenstvo. V zasiahnutej oblasti vyhlásil druhý najvyšší, štvrtý stupeň výstrahy pred lavínami. Meteorológovia však predpokladajú, že v nasledujúcich dňoch sa situácia zlepší.

Husté sneženie v talianskych Alpách

Zimné počasie spôsobuje problémy aj v iných oblastiach severného a stredného Talianska. Sneženie narušilo dopravu na diaľniciach v regiónoch Lombardsko, Emilia-Romagna a Piemont. Pre lavínové nebezpečenstvo boli uzavreté niektoré cesty v Benátsku i Lombardsku. 

Snehové peklo v priamom
Zdroj: Facebook/Severe Weather Europe

Značné problémy v železničnej doprave spôsobilo v Benátsku vykoľajenie vlaku medzi stanicami Treviso a Castelfranco Veneto. V Benátkach medzitým voda zaplavila niektoré ulice a námestia. Záplavy a zosuvy hlásili aj z Ligúrie, Toskánska a Umbrie.

Snehové peklo v priamom
Zdroj: Facebook/Severe Weather Europe

Snehové peklo v priamom
Zdroj: Facebook/Severe Weather Europe


Galéria

Silné sneženie a vietor

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články