Tragédia v bani, kde pracovali aj ženy: Zosuv pripravil o život 14 ľudí | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Tragédia v bani, kde pracovali aj ženy: Zosuv pripravil o život 14 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Aaron Favila
21.01.2019 18:10

KIGALI - Nehoda v bani na východe Rwandy si v pondelok vyžiadala životy 14 ľudí vrátane siedmich žien. Informoval o tom predstaviteľ miestnej samosprávy.


"Toto je nešťastná udalosť, ktorú nikto nečakal. Nehoda sa stala, keď padajúce sutiny v bani pochovali všetkých 14 ľudí a okamžite ich zabili," povedal tlačovej agentúre AFP predstaviteľ regiónu Mwulire, Jean Claude Rwagasana. Dodal, že záchranári prišli na miesto krátko po nešťastí, ale nenašli už nikoho živého. Medzi mŕtvymi sa nachádzalo aj sedem žien.

Nešťastie sa stalo v bani na ťažbu kasiteritu (starší názov cínovec), čo je minerál, ktorý je spolu s coltanom (rudou) nevyhnutnou zložkou pri výrobe telefónov, digitálnych fotoaparátov a iných elektronických produktov.

Smrteľné nehody v rwandských baniach nie sú nezvyčajné - v roku 2017 tam zahynulo 27 baníkov, uvádza sa vo vládnych štatistikách. Vlani v októbri pri zosuve v bani v juhorwandskom okrese Muhanga zomrelo osem ľudí a štyria ďalší utrpeli zranenia. Rwandská banská komisia viní z úmrtí priemysel a tvrdí, že mnoho banských štôlní nemá podpery a že firmy len pomaly zavádzajú bezpečnostné opatrenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články