Pri Kerčskom prielive sa vznietili dve lode: Požiar si vyžiadal pravdepodobne až 20 obetí | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Pri Kerčskom prielive sa vznietili dve lode: Požiar si vyžiadal pravdepodobne až 20 obetí

Horiaca loď v Kerčskom prielive.
Horiaca loď v Kerčskom prielive.
Zdroj: twitter/XHNews
21.01.2019 21:45

MOSKVA - Pondelňajší požiar na dvoch obchodných plavidlách v blízkosti Kerčského prielivu spájajúceho Čierne a Azovské more si vyžiadal pravdepodobne až 20 obetí. Po nájdení desiatich tiel totiž Federálna agentúra námornej a riečnej dopravy (Rosmorrečflot) nepredpokladá, že zvyšných desiatich nezvestných námorníkov ešte nájde živých, informovala v utorok agentúra TASS.


"K 06.00 h (miestneho času) bola operácia preklasifikovaná zo záchrannej na pátraciu, pretože neexistuje nijaká nádej nájsť preživších," povedal hovorca Rosmorrečflotu Alexej Kravčenko. Dvanásť námorníkov z oboch lodí sa podarilo zachrániť živých. Požiar, ktorý zrejme vypukol pri prečerpávaní paliva z jednej lode na druhú, sa stále nepodarilo uhasiť.

Na jednej z lodí, nesúcej meno Candy, sa nachádzalo 17 námorníkov - deväť občanov Turecka a osem Indov. Pätnásťčlennú posádku druhého plavidla Maestro tvorilo sedem Turkov, sedem občanov Indie a jeden z Líbyjčan. Obe lode sa plavili pod vlajkou Tanzánie. 

V Kerčskom prielive došlo vlani v novembri ku konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom, pri ktorom ruská pobrežná stráž zajala tri lode ukrajinských námorných síl a ich posádky. Pri vstupe do Azovského mora musia lode častokrát aj niekoľko týždňov čakať na povolenie ruských úradov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články