Tragédia v Belgicku: Pri dopravnej nehode zahynul demonštrant z hnutia žltých viest | Topky.sk

Utorok, 16. júl 2019. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Tragédia v Belgicku: Pri dopravnej nehode zahynul demonštrant z hnutia žltých viest

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo
12.01.2019 07:15

BRUSEL - Jeden z účastníkov piatkových demonštrácií v Belgicku v rámci tzv. hnutia žltých viest prišiel o život pri dopravnej nehode. Protestujúceho muža zrazil vo večerných hodinách nákladný automobil na diaľnici medzi mestom Liege na východe Belgicka a Maastrichtom v susednej časti Holandska.


Tlačová agentúra DPA to uviedla s odvolaním sa na správu belgického serveru Sudinfo, ktorá vychádza s vyjadrenia prokuratúry. Vodiča predmetného vozidla mali vypočuť a preveriť jeho spôsobilosť pomocou krvnej skúšky. Belgickí demonštranti v piatok výraznou mierou narúšali premávku na diaľnici, ktorá je súčasťou európskej cesty E25. Blokovali pritom jeden z výjazdov, uviedla tlačová agentúra Belga na základe informácií z policajných zdrojov.

Protesty žltých viest sa začali v polovici novembra 2018 vo Francúzsku, a to v reakcii na zámer tamojšej vlády zvýšiť dane z pohonných hmôt. Vláda nakoniec ustúpila, ale protestujúci vyjadrili ďalšie požiadavky. Podobné akcie namierené proti vládnej politike sa medzitým opakovane uskutočnili aj v Belgicku.​


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články