Utorok, 6. december 2022. Meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz.

DESIVÉ Výsledky inšpekcie v školách: Fuj, deti dostávajú odpad, potkany a chrobáky

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

RÍM - Taliansko je síce možno krajinou dobrého jedla, ale niektorí školopovinní žiaci tam napriek tomu dostávajú na obed surové "kulinárske špeciality", vyhlásila v piatok talianska ministerka zdravotníctva Giulia Grillová v reakcii na výsledky inšpekcie v školských jedálňach. Píše o tom agentúra DPA.


V rámci celoštátnej kampane inšpekcia preskúmala celkove 226 školských jedální. Podľa výsledkov sa u viac ako tretiny z nich podľa talianskeho ministerstva našli nezrovnalosti so zdravotnými a bezpečnostnými smernicami. Grillová dodala, že v jednom extrémnom prípade sa v jedálni, ktorá servíruje jedlo dvom základným a jednej strednej škole v Ríme, "v značnom množstve vyskytovali exkrementy chrobákov a potkanov".

Medzi ďalšími priestupkami, ktoré inšpektori pri kontrole objavili v jedálňach, boli napríklad hmyz v sendvičoch, jedlá po dátume spotreby, nesprávne uskladnené potraviny alebo menej kvalitné potraviny a suroviny prezentované ako vysokokvalitné. V reakcii na tieto zistenia polícia zatvorila sedem jedální, uložila pokuty v celkovej výške 576 000 eur a vzniesla obvinenie voči 14 osobám, dodalo ministerstvo.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články