°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Dramatická noc v Budapešti: Polícia použila na demonštrantov slzotvorný plyn

Polícia použila na demonštrantov v Budapešti slzotvorný plyn.
Polícia použila na demonštrantov v Budapešti slzotvorný plyn.
Zdroj: SITA/Zoltan Balogh/MTI via AP
14.12.2018 06:15

BUDAPEŠŤ - Krátko po 01.00 h v piatok maďarskí policajti izolovali menšie skupiny demonštrantov na budapeštianskej Veľkej okružnej ceste (Nagykörút) po tom, ako dav vytlačili z Kossuthovho námestia. Podľa spravodajského servera hvg.hu policajti ľudí z obkľúčenia pustili až po tom, čo zistili ich totožnosť.


Príslušníci poriadkových síl ešte v noci použili viackrát slzotvorný plyn, niekoľkých agresívnejších demonštrantov predviedli. Medzi nimi bola aj podpredsedníčka mimoparlamentného hnutia Momentum Anna Donáthová, ktorá zapálila dymovnicu, ale nehodila ju na policajtov. Protestujúci na Veľkej okružnej ceste prevracali odpadkové koše, ktoré ďalší postavili a vysypané smeti upratali. Na budove parlamentu demonštranti rozbili dve okná.

Polícia použila na demoštrantov
Zdroj: SITA/Marton Monus/MTI via AP

Pri potýčkach boli zranení dvaja policajti, jeden na hlave, druhému zranili stehno. Niekoľko vozidiel bolo poškodených. Udalosti protestu streamovali viaceré spravodajské servery. Poslanec opozičnej strany Dialóg (Párbeszéd) Bence Tordai serveru hvg.hu povedal, že s organizátormi terajšej demonštrácie a s odborármi rokoval o príprave nedeľňajšieho protestu na Námestí hrdinov.​


Galéria

Polícia použila na demonštrantov Polícia použila na demoštrantov

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články