°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Hrôza v Norimbergu: Počas niekoľkých hodín dobodali tri ženy, dve sú v ohrození života

Policajti hliadkujú v norimberskej štvrti St. Johannis.
Policajti hliadkujú v norimberskej štvrti St. Johannis.
Zdroj: TASR/Daniel Karmann/dpa via AP
14.12.2018 10:30

NORIMBERG - V nemeckom meste Norimberg dobodali vo štvrtok večer v priebehu niekoľkých hodín tri ženy, dve z nich sú v ohrození života. Zatiaľ nie je jasné či všetky tri prípady spolu súvisia ani či ich spáchal jeden alebo viacero páchateľov.


Podľa polície zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by útoky, ku ktorým došlo v norimberskej štvrti St. Johannis, súviseli s terorizmom. Nevie sa ani to, akou zbraňou páchateľ alebo páchatelia útočili. Podľa nemeckej spravodajskej televízie n-tv bol útočnou zbraňou nôž. 

Prvou obeťou sa stala okolo 19.20 h 56-ročná žena, ktorú bodli na ulici do hornej časti tela. Žena utrpela vážne zranenia a musela sa podrobiť chirurgickému zákroku. Po 22.00 h boli v dvoch susedných uliciach dobodané ešte ďalšie dve obete vo veku 26 a 34 rokov. Obe utrpeli život ohrozujúce zranenia a taktiež ich museli operovať. 

Vyšetrovanie prípadov prevzalo oddelenie vrážd norimberskej polície. Zatiaľ nebol nikto zadržaný. Do pátrania po páchateľovi alebo páchateľoch boli nasadené aj služobné psy a vrtuľník. Polícia sa v tejto súvislosti obrátila so žiadosťou o pomoc na prípadných svedkov.​


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články