Drogový gang na kolenách: MEGA úlovok polície, z toho množstva sa vám zatočí hlava | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Drogový gang na kolenách: MEGA úlovok polície, z toho množstva sa vám zatočí hlava

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.11.2018 21:20

HAMBURG - Hamburskí policajti zasadili tamojšej drogovej scéne veľký úder. Po niekoľkomesačnom sčasti utajenom vyšetrovaní prehľadali od štvrtka tucet bytov, zadržali vo viacerých lokalitách mesta niekoľko podozrivých vrátane člena motocyklového gangu Hell's Angels.


Napokon zaistili 1000 kilogramových balení kokaínu na nákladnom vozidle v areáli istej špedičnej firmy. Tento drogový kontraband, jeden z najväčších v povojnovej histórii Hamburgu, by mal na čiernom trhu odhadovanú hodnotu okolo 200 miliónov eur. Informácie priniesol v piatok Severonemecký rozhlas (NDR).

Iba pred štyrmi dňami prišla z hamburského prístavu správa o náleze takmer 200 kg kokaínu, ktorého hodnota na čiernom trhu by prevýšila 30 miliónov eur, a to pri vykladaní kontajnera s kávou z Brazílie. Firma, ktorej bol kontajner adresovaný, si podozrivé balíčky, ktorých sa napokon medzi dodávkou kávy našlo 210, všimla už vo štvrtok 1. novembra a alarmovala colníkov. Vyšetrovatelia nevylučujú, že sa môžu v katastri mesta nájsť ešte ďalšie balenia drogy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články