Únos v Prahe: Ukrajinec násilím zobral matke svoju dcérku (4) na FOTO, dohra na hraniciach | Topky.sk

Streda, 22. máj 2019. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Únos v Prahe: Ukrajinec násilím zobral matke svoju dcérku (4) na FOTO, dohra na hraniciach

Dmytro Irinin a Karina Savková
Dmytro Irinin a Karina Savková
Zdroj: Polícia ČR
09.11.2018 09:25

PRAHA - Štyridsaťdeväťročný muž v Prahe údajne násilím uniesol vo štvrtok popoludní svoju štvorročnú dcéru, ktorá bola súdom zverená matke. Na policajnom webe to dnes oznámil hovorca pražskej polície Jan Daněk. Dmytro Irinin a dcéra Karina Savková pochádzajú z Ukrajiny. Polícia prosila verejnosť o pomoc pri pátraní. Nakoniec sa dvojicu podarilo dnes ráno chytiť až na poľsko-ukrajinských hraniciach.


Ladislav pripravoval únos syna najbohatšej Slovenky: NAKA mu to prekazila, súd rozhodol o treste

"Muž je otcom dieťaťa, pričom dieťa bolo obvodným súdom pre Prahu 3 zverené do starostlivosti matky. Tej podozrivý včera (vo štvrtok) okolo 17:00 v mieste bydliska na Vinohradoch dcéru násilím odobral, a z miesta odišiel vozidlom značky Škoda nevedno kam," opísal situáciu Daněk. Na muža bol vydaný súhlas so zadržaním pre podozrenie zo spáchania únosu dieťaťa. Policajti tiež požiadali verejnosť o pomoc pri pátraní.

Dmytro Irinin
Zdroj: Polícia ČR

Policajti predpokladali, že hľadaný muž bude chcieť opustiť Českú republiku a cestovať na Ukrajinu. "Muža sa vďaka tomu podarilo zadržať na poľsko-ukrajinských hraniciach," povedal hovorca. Pri zadržaní muža bola nájdená aj nezvestná dievčina. Daněk ČTK povedal, že malá Karina je v poriadku.

Karina Savková
Zdroj: Polícia ČR


Galéria

Dmytro Irinin a Karina Dmytro Irinin Karina Savková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články