MIMORIADNA SPRÁVA NAKA obvinila prvého Slováka bojujúceho za proruských separatistov | Topky.sk

°C

Pondelok, 11. november 2019. Meniny má Martin, Maroš, zajtra Svätopluk.

MIMORIADNA SPRÁVA NAKA obvinila prvého Slováka bojujúceho za proruských separatistov

Mário R. je obvinený z bojov za proruských separatistov v Ukrajine.
Mário R. je obvinený z bojov za proruských separatistov v Ukrajine.
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
12.11.2018 11:25

BRATISLAVA - Obvineniu z účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na Ukrajine čelí prvý Slovák. Obvinenému Máriovi R. hrozí v prípade dokázania viny väzobný trest dva až osem rokov. Polícia o tom v pondelok informovala na sociálnej sieti.


"Obvinený Mário R. sa minimálne od júla 2015 až doposiaľ ako člen organizovaných ozbrojených skupín bojujúcich na strane proruských separatistov s použitím zbraní aktívne podieľal a ďalej aktívne podieľa počas vojny na území iného štátu na bojovej činnosti organizovaných ozbrojených skupín, a to najmä v Doneckej oblasti v regióne Donbas," uviedla polícia.

MIMORIADNA SPRÁVA NAKA obvinila
Zdroj: SITA

Vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil Mária R. zo zločinu účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu. "Ide vôbec o prvý prípad, keď bolo vznesené obvinenie občanovi Slovenskej republiky za aktívnu účasť na bojoch v rámci ozbrojeného vojenského konfliktu na území Ukrajiny proti Ukrajinskej armáde," doplnila polícia.

Vyšetrovanie v tejto veci začala Generálna prokuratúra (GP) SR a prípad v januári minulého roka po preverení všetkých informácií postúpila vyšetrovateľom z NAKA, informovala o tom hovorkyňa GP Andrea Predajňová. "Prokurátor trestného odboru GP SR dňa 27. 1. 2017 rozhodol o postúpení písomností Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru SR s cieľom preverenia ich obsahu v kontexte s existenciou zákonných znakov zločinu účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu," uviedla.


Galéria

Mário R. je obvinený

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články