Juhoafrická polícia zadržala Dánku podozrivú zo sprenevery: Má ísť o takmer 15 miliónov eur | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Juhoafrická polícia zadržala Dánku podozrivú zo sprenevery: Má ísť o takmer 15 miliónov eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
05.11.2018 18:35

KODAŇ - Dánsku občianku, považovanú za hlavnú podozrivú v prípade rozsiahlej sprenevery štátnych financií, zadržali v pondelok na území Juhoafrickej republiky (JAR). Ešte vo štvrtok zadržali takisto v JAR aj ďalšieho muža podozrivého v tejto kauze, informovala tlačová agentúra AP.


Dánska generálna prokuratúra oznámila, že podozrivú ženu, ktorú identifikovali ako 64-ročnú Brittu Nielsenovú, zadržali v Johannesburgu. Ide o výsledok spolupráce dánskeho útvaru pre boj proti závažnej ekonomickej a medzinárodnej trestnej činnosti s nešpecifikovanými medzinárodnými orgánmi. Kodaň bude žiadať o jej vydanie do vlasti. V dôsledku uvedenej sprenevery prišiel dánsky štátny úrad sociálneho zabezpečenia o najmenej 111 miliónov korún (14,9 milióna eur).

Nielsenová pracovala v tomto úrade 40 rokov, pričom si údajne prisvojovala peniaze určené na pomoc znevýhodneným osobám, ako sú bezdomovci a hendikepovaní. Krátko pred tým, ako sa v októbri o tejto kauze dozvedela verejnosť, podozrivá odišla z Dánska, kde po nej začali pátrať prostredníctvom Interpolu. Podľa dánskych médií vlastní Nielsenovej rodina viacero nehnuteľností v JAR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články