°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

VIDEO Babiš opäť všetkých šokoval: Vtipkovanie v Bruseli, pozrite, schytal to aj Mečiar

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP Photo/Alik Keplicz
19.10.2018 06:10

BRUSEL - Za to, že som predsedom vlády ČR, sa treba poďakovať bývalému českému premiérovi Václavovi Klausovi a slovenskému premiérovi Vladimírovi Mečiarovi. Uviedol to vo štvrtok večer v Bruseli český premiér Andrej Babiš.


Babiš to uviedol po slávnostnom otvorení výstavy Spoločné storočie, ktorú v Bruseli v priestoroch Európskej komisie pripravili Stále zastúpenie Českej republiky pri EÚ a Stále zastúpenie Slovenskej republiky pri EÚ. Na slávnostnom otvorení výstavy sa zúčastnil aj predseda vlády SR Peter Pellegrini a komisári zastupujúci v exekutíve EÚ Českú republiku a Slovensko - Věra Jourová a Maroš Šefčovič. Na otázku novinárov, ako sa cíti ako rodený Slovák a teraz český premiér pri otváraní československej výstavy, Babiš odpovedal po slovensky.

"Narodil som sa v Československu, v Bratislave, ale nejak sa to tak vyvinulo, že som český premiér a všetci, ktorí ma neznášajú, tak im hovorím: Sťažujte sa u Klausa a Mečiara. Pretože keby oni nerozdelili Československo, tak ja by som nikdy nezaložil firmu v januári 1993 v Prahe a skrátka by som tu nebol," uviedol s odkazom na svoju funkciu. A so smiechom dodal: "Možno by som mal aj lepší život ako v politike."


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: TASR/Jaromír Novak

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články