°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Policajt spoznal svoj trest: Za vraždu tínedžera dostal 15 rokov za mrežami

Roy Oliver (v sivom obleku)
Roy Oliver (v sivom obleku)
Zdroj: SITA/Rose Baca/The Dallas Morning News via AP
30.08.2018 08:55

DALLAS - Americký policajt, ktorý zastrelil neozbrojeného tínedžera, strávi 15 rokov za mrežami. Roya Olivera odsúdili v stredu v Dallase, deň po tom, ako ho uznali vinným zo zastrelenia 15-ročného Jordana Edwardsa.


Muž pritom čelil trestu odňatia slobody od päť do 99 rokov. Jeho právni zástupcovia sa zrejme odvolajú. Odsúdený môže po siedmich rokoch požiadať o prepustenie. Incident sa stal v roku 2017. Oliver bol policajtom v Balch Springs, keď ho spolu s kolegom poslali na párty, kde podľa správ neplnoleté osoby pili alkohol.

Policajt po príchode začal strieľať na auto, v ktorom sa nachádzalo päť tínedžerov tmavej pleti, pričom zastrelil Edwardsa. Oliver vyhlásil, že strieľal, pretože mal pocit, že auto sa rútilo na jeho kolegu. Druhý policajt však vypovedal, že mu žiadne nebezpečenstvo nehrozilo.

Roy Oliver (v sivom
Zdroj: SITA/Rose Baca/The Dallas Morning News via AP

Organizácia Mothers Against Police Brutality a tiež rodina zosnulého s rozsudkom nie sú spokojní a žiadajú vyšší trest. Daryl Washington, ktorý zastupuje pozostalých, pochválil prokuratúru za to, že mala odvahu zakročiť proti policajtovi. Okresná prokurátorka z Dallas County Faith Johnson uviedla, že je veľmi spokojná s výsledkom, i keď žiadala minimálne 60-ročný trest.

Roy Oliver (v sivom
Zdroj: SITA/Rose Baca/The Dallas Morning News via AP


Galéria

Roy Oliver (v sivom Roy Oliver (v sivom Roy Oliver (v sivom

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články