°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Krvavý zločin pred slovenským veľvyslanectvom v Moskve: Pobodaný policajt

Zdroj: mzv.sk
27.07.2018 21:54

MOSKVA - Zatiaľ neznámy muž pobodal v piatok nožom príslušníka policajnej stráže pred slovenským veľvyslanectvom v Moskve. Ruská tlačová agentúra Interfax o tom informovala s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.


Po násilníkovi vo veku 25-30 rokov bolo podľa neho vyhlásené pátranie. Napadnutý policajt, ktorý strážil slovenský zastupiteľský úrad, útok prežil, bol však prevezený do nemocnice s niekoľkými bodnými ranami. Oficiálne miesta tieto informácie agentúre Interfax zatiaľ nepotvrdili.

Policajt je mimo ohrozenia života

Tridsaťročný kapitán ruskej polície, ktorého v piatok v Moskve pred slovenským veľvyslanectvom pobodal zatiaľ neznámy útočník, má za sebou úspešnú operáciu a je mimo ohrozenia života. Informovali o tom internetový server Lenta.ru, ako aj tlačová agentúra TASS.

Zranený, ktorým je podľa zdrojov Lenta.ru veliteľ špeciálneho policajného pluku pre ochranu diplomatických zastupiteľstiev, utrpel pri útoku viacero bodných zranení, jedno v hrudnej oblasti. Zadržanie páchateľa vo veku 25-30 rokov je podľa zdrojov blízkych vyšetrovaniu otázkou času, pretože ho zachytili viaceré bezpečnostné kamery.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články