Fiesta v Pamplone: FOTO Prvý beh s býkmi si vyžiadal päť zranených | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Fiesta v Pamplone: FOTO Prvý beh s býkmi si vyžiadal päť zranených

Festival sv. Fermína v Pamplone každoročne sprevádza beh s býkmi úzkymi uličkami mesta.
Festival sv. Fermína v Pamplone každoročne sprevádza beh s býkmi úzkymi uličkami mesta.
Zdroj: AP Photo/Alvaro Barrientos
07.07.2018 12:10

PAMPLONA - Päť ľudí utrpelo zranenia po sobotňajšom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Najmenej jedného z bežcov nabral býk na rohy, informovala agentúra AP s odvolaním sa na zdravotníkov.


Po nočnom daždi zostali úzke, kockami dláždené uličky Pamplony klzké a mnoho bežcov sa ocitlo pod nohami býkov. Tie prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu za vyše dve minúty. Bol to prvý z ôsmich behov s býkmi v rámci slávností sv. Fermína, ktoré potrvajú do 14. júla.

 Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. Aj vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu prípadne pošliapanie býkmi. Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.


Galéria

Festival sv. Fermína v Festival sv. Fermína v

Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter.com/Pamplona's Balcony

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články