Do britského parlamentu doručili ďalšiu podozrivú zásielku: TOTO bolo dnu, hospitalizácia | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Do britského parlamentu doručili ďalšiu podozrivú zásielku: TOTO bolo dnu, hospitalizácia

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: pixabay.com
13.03.2018 16:50

LONDÝN - Do budovy britského parlamentu v Londýne doručili v utorok ďalšiu podozrivú zásielku. Ide o tretí takýto prípad v priebehu dvoch dní, informovala televízia BBC.


Balík, obsahujúci lepkavú tekutinu a "islamofóbny" list, otvorila jedna zo zamestnankýň parlamentu. Ženu preventívne hospitalizovali. Zásielka bola doručená do kancelárie labouristickej poslankyne Rupy Huqovej nachádzajúcej sa vo Westminsterskom paláci, v ktorom sídli parlament Spojeného kráľovstva. Kanceláriu po incidente uzavreli policajným kordónom.

Už v pondelok boli podobné podozrivé balíčky doručené iným dvom poslancom opozičnej Labouristickej strany, Mohammadovi Yasinovi a Rushanary Aliovej. Obe zásielky preskúmali experti Metropolitnej polície, ktorí ich vyhodnotili ako neškodné. Dve osoby boli v pondelok z preventívnych dôvodov prevezené do nemocnice. 

Parlament v tejto súvislosti poslal e-mail všetkým svojim zamestnancom a vyzval ich na ostražitosť v prípade doručenia podozrivých zásielok. Vo februári bola do jednej z kancelárií britského parlamentu doručená obálka s neškodným bielym práškom. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Pixabay.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články