FOTO Prekvapivé odhalenie o Putinovom realitnom biznise! Gej bar Modrá ustrica | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

FOTO Prekvapivé odhalenie o Putinovom realitnom biznise! Gej bar Modrá ustrica

Raperi postavili bar na pozemku Vladimira Putina
Raperi postavili bar na pozemku Vladimira Putina, Zdroj: TASR/AP
12.01.2018 10:05

HELSINKI - Švédske duo komikov a raperov zbavili vo štvrtok obvinenia z vybudovania provizórneho baru pre gejov na pozemku vo Fínsku, ktorý vlastní ruský prezident Vladimir Putin. Dvojica postavila tento bar v roku 2015 na protest voči ruským zákonom namiereným proti gejom, vysvetlila tlačová agentúra AP.


Súd na Alandských ostrovoch pri juhozápadnom pobreží Fínska zamietol vo štvrtok ruské obvinenie voči Frejovi Larssonovi a Simonovi Gärdenforsovi, napísal miestny denník Nya Aaland. V obvinení Ruska sa uvádzalo, že dvojica hudobníkov protizákonne postavila bar na pozemku Putinovho letného sídla, a žiadalo uloženie pokuty.

Obaja muzikanti postavili v roku 2015 drevenú búdu tak, aby sa podobala na bar Blue Oyster (Modrá ustrica) z populárnych amerických filmov Policajná akadémia, potom v sociálnych médiách zverejnili fotografie s oznamom o otvorení baru. Ruský konzul na Alandských ostrovoch nahlásil "výčin" dvojice hudobníkov známej pod názvom Far & Son fínskej polícii.

Súostrovie Aland, ktoré tvorí ich vyše 6500 ostrovov a útesov, je jednou z provincií Fínska, miestni obyvatelia však hovoria po švédsky. 

Frej Larsson a Simon
Zdroj: FB / Far & Son

Dvojica Frej Larsson a Simon Gärdenfors - Foto: FB / Far & Son


Galéria

Raperi postavili bar na Frej Larsson a Simon

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP, Twitter, FB / Far & Son

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články