Veľká havária vlakov v Nemecku: Hlásia vyše 50 zranených | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Veľká havária vlakov v Nemecku: Hlásia vyše 50 zranených

Vlak po havárii
Vlak po havárii, Zdroj: Twitter/Breaking 911
06.12.2017 08:53

NEUSS - V nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko pri meste Neuss došlo v utorok večer k zrážke dvoch vlakov, pri ktorej utrpelo zranenia možno až okolo 50 osôb. Informovala o tom agentúra DPA.


Správy o počte zranených sú však protirečivé. Kým hovorca spolkovej polície hovoril o najmenej piatich desiatkach zranených, hovorca hasičov v meste Meerbusch pre DPA povedal, že sa zranilo iba asi päť osôb, no nikto z nich vážnejšie.

Podľa informácií súkromného prevádzkovateľa National Express, dcérskej spoločnosti britskej National Express Group, narazil osobný vlak do stojacej nákladnej vlakovej súpravy. Príčiny kolízie objasní zrejme až vyšetrovanie, informovali policajné zdroje, ktoré uviedli i odhadovaný počet zranených osôb. 

Osobný vlak so 100-200 cestujúcimi smeroval v čase nešťastia z Kolína nad Rýnom do Krefeldu, keď neďaleko Meerbuschu narazil do nákladného vlaku Nemeckých železníc DB Cargo. Zatiaľ nie je známe, prečo nákladný vlak smerujúci z Dillingenu do holandského Rotterdamu stál na trati.

Rušňovodič osobného vlaku podľa hovorcu spoločnosti National Express pre internetové vydanie denníka Bild reagoval na prekážku na trati okamžitým brzdením. Následne opustil kabínku a išiel informovať pasažierov, ktorých vyzval, aby sa neodkladne presunuli z prednej časti súpravy do zadných vagónov.

Náraz bol podľa miestnych občanov tak silný, že sa otriasali aj okenné tabule. Pri náraze došlo i k poškodeniu trakčného vedenia, takže trať okamžite v plnom rozsahu uzavreli. Záchranári sa tak na samotné miesto zrážky dostávali iba ťažko a požiadali o nasadenie viacerých vrtuľníkov na odvoz zranených do nemocníc.

V čase havárie bolo v osobnom vlaku približne 155 pasažierov. Záchranné operácie prebiehali pomaly, pretože došlo k porušeniu trakčného vedenia, ktoré nebezpečne viselo, uviedol hovorca polície.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Twitter/Breaking911, Twitter/BBC Breaking News
VIDEO: youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články