Okno z americkej helikoptéry zranilo chlapca na Okinave: Vystupňovalo to protiamerické nálady | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Okno z americkej helikoptéry zranilo chlapca na Okinave: Vystupňovalo to protiamerické nálady

Okenný rám z americkej vojenskej helikoptéry zranil chlapca.
Okenný rám z americkej vojenskej helikoptéry zranil chlapca.
Zdroj: SITA/Okinawa Times/Kyodo News via AP
13.12.2017 10:55

TOKIO - Okenný rám, ktorý v stredu odpadol z americkej vojenskej helikoptéry, zranil chlapca na japonskom ostrove Okinava, čo vystupňovalo protiamerické nálady medzi tamojším obyvateľstvom. Informovala o tom agentúra AP.


Úrady japonského mesta Ginowan uviedli, že kovový okenný rám odpadol z transportného vrtuľníka typu CH-53. Počas pristávania helikoptéry na americkej leteckej základni Futenma bolo ľahšie zranené jedno z približne 50 detí, ktoré sa nachádzali na dvore neďalekej školy. Išlo o chlapca, ktorého zasiahli kamienky odrazené pri dopade okenného rámu. 

K podobnému incidentu došlo na Okinave už minulý týždeň, keď odpadnutá súčiastka z americkej helikoptéry skončila na streche materskej školy. Pri nehode nebol nikto zranený. Vojenská základňa USA v husto osídlenej oblasti Okinavy je zdrojom protiamerických nálad a vyvoláva aj obavy z možného ohrozenia bezpečnosti miestneho obyvateľstva. Jej plánovaná relokácia v rámci ostrova sa stále odkladá, keďže mnoho tamojších obyvateľov žiada o jej presunutie mimo Okinavy.  


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Okinawa Times/Kyodo News via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články