Evakuácie tisícov ľudí na Ukrajine: Anonymný bombový poplach | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Evakuácie tisícov ľudí na Ukrajine: Anonymný bombový poplach

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: http://www.thinkstockphotos.com/
14.11.2017 22:05

KYJEV - Tisíce občanov museli v Kyjeve a Charkove evakuovať v utorok v dôsledku bombových poplachov vyvolaných anonymnými telefonátmi. Ako vyplýva z informácií tlačovej agentúry UNIAN, odvolávajúcej sa na hovorkyňu kyjevskej polície, z jednej z tamojších nemocníc evakuovali 150 ľudí. Budovu už preskúmali, avšak nič podozrivé nenašli.


Z hlavnej železničnej stanice museli dostať do bezpečia 900 ľudí, cestujúcich i zamestnancov, avšak ani tu sa nič nebezpečné nenašlo. Prevádzku stanice tak mohli vo večerných hodinách obnoviť v plnom rozsahu. Dejiskom ďalšej evakuácie malo byť podľa ukrajinských médií nákupné centrum Guliver.

V Charkove museli z rovnakých príčin dočasne uzavrieť štyri stanice podzemnej železnice. Bombový poplach bol však aj na jednom z tamojších súdov, odkiaľ evakuovali asi 250 ľudí. Ani tu sa však nástražno-výbušné zariadenie nenašlo. V piatok 10. novembra museli z podobných dôvodov dočasne pozastaviť na Ukrajine prevádzku na letiskách desiatich miest. Aj tieto bombové poplachy sa napokon ukázali ako plané.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články