Obľúbené vianočné trhy vo Viedni budú iné: Posilnené protiteroristické opatrenia | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Obľúbené vianočné trhy vo Viedni budú iné: Posilnené protiteroristické opatrenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Martin Palkovič
14.11.2017 20:17

VIEDEŇ - Rakúska metropola ďalej posilňuje preventívne protiteroristické opatrenia. Pevné, sčasti zasúvateľné zábrany osadia ešte pred sobotňajším otvorením adventných trhov pred viedenským zámkom Schönbrunn.


Prípadný nežiaduci prístup motorovým vozidlom bude tradične sťažený ukrytými kontajnermi na odpad aj v prípade najväčšieho vianočného trhu vo Viedni, a to na námestí pred miestnou radnicou, ktorý slávnostne otvoria v piatok. Ukryté betónové bloky pôsobiace ako vianočné darčeky by mali zvýšiť bezpečnosť návštevníkov na trhoch usporiadaných na námestí nesúcom meno Márie Terézie. Informácie priniesol rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Už na sklonku októbra sa vedenie Viedne a tamojšia polícia dohodli na predbežnom osadení pevných zábran s cieľom zabrániť teroristickým útokom s využitím kamiónov na prístupových cestách k námestiu Rathausplatz a k turistami vyhľadávanej ulici Kärntner Strasse v centre Viedne. Treťou lokalitou je frekventovaná obchodná ulica Mariahilferstrasse, v ktorej prípade však nebolo okamžite jasné, akú formu bariér vyberú. V prípade zvýšenia miery ohrozenia sa ráta aj s ochranou ďalších lokalít.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články