Dramatická situácia v Taliansku: Extrémne prudké búrky si vyžiadali najmenej šesť obetí | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Dramatická situácia v Taliansku: Extrémne prudké búrky si vyžiadali najmenej šesť obetí

Na snímke záchranári a hasiči pracujú na mieste, kde prišli o život piati ľudia po záplavách v talianskom meste Livorno.
Na snímke záchranári a hasiči pracujú na mieste, kde prišli o život piati ľudia po záplavách v talianskom meste Livorno., Zdroj: Foto: TASR/Alessio Novi/ANSA via AP
10.09.2017 13:55

LIVORNO - Šesť obetí na životoch si vyžiadali dnes prudké búrky, ktoré zasiahli taliansky región Toskánsko. Ďalšie tri osoby sú nezvestné, informovala agentúra APA s odvolaním sa na talianske médiá.


V dôsledku extrémneho počasia zahynuli v meste Livorno štyria členovia jednej rodiny, keď ich dom zavalil zosuv pôdy. Ďalší človek prišiel o život v obci Montenero pri Livorne a medzi obete búrok je zaraďovaná i osoba, ktorá v danej oblasti zahynula pri dopravnej nehode.

Úrady v Livorne opisovali tamojšiu situáciu ako dramatickú. Záplavy po výdatnom daždi hlásili taktiež z toskánskeho mesta Pisa, ale aj z Ríma, ktorý v uplynulých týždňoch trpel nedostatkom vody v dôsledku sucha. Podľa údajov agentúry DPA záchranári v oblastiach okolo Livorna a Pisy absolvovali približne 160 výjazdov. Taliansky úrad civilnej ochrany varoval, že búrky sprevádzané silným dažďom a vetrom môžu napáchať škody na rozsiahlom území.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Alessio Novi/ANSA via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články