Soros odsúdil maďarskú kampaň proti migrantom: Pripomína temné obdobie Európy | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Soros odsúdil maďarskú kampaň proti migrantom: Pripomína temné obdobie Európy

Maďarský billboard so sloganom:
Maďarský billboard so sloganom: "Nedovoľme, aby sa Soros smial ako posledný"
Zdroj: SITA/AP Photo/Pablo Gorondi
11.07.2017 16:44

BUDAPEŠŤ - Maďarská plagátová kampaň namierená proti migrantom, ktorá využíva portrét amerického finančníka Georgea Sorosa, pripomína temné obdobie Európy, vyhlásil dnes podľa agentúry Reuters Sorosov hovorca Michael Vachon.


Maďarský spravodajský server hvg.hu cituje vyjadrenie Vachona, podľa ktorého táto kampaň prezentuje Sorosov postoj k migrácii mylne. Maďarská vláda totiž tvrdí, že finančník chce do Európy presťahovať masy ilegálnych migrantov.

Sorosov postoj k migrácii je podľa jeho hovorcu taký, že medzinárodné spoločenstvo by malo viac podporiť rozvojové krajiny, v ktorých je v súčasnosti 89 percent utečencov, a že Európa by mala z uvedených krajín prevziať niekoľko stotisíc preverených utečencov v rámci kontrolovaného prisťahovaleckého procesu. Vachon maďarskú vládnu kampaň, ktorá podľa jeho slov šíri nenávisť voči cudzincom a démonizuje utečencov, označil za protieurópsku.

"Nedovoľme, aby sa nakoniec smial Soros!" píše sa na bilbordoch s portrétom finančníka, ktoré rozvešali v minulých dňoch po celom Maďarsku. Plagáty sú označené ako Národná konzultácia 2017 a je na nich uvedená poznámka, že 99 percent ľudí (Maďarov) odmieta ilegálnu migráciu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články