VIDEO Vyšetrovanie tragického požiaru pokračuje: Hasiči prehľadávajú zvyšky pekla, verejnosť vrie | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

VIDEO Vyšetrovanie tragického požiaru pokračuje: Hasiči prehľadávajú zvyšky pekla, verejnosť vrie

Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér Grenfelskej veže v Londýne po požiari, ktorý usmrtil najmenej 30 ľudí.
Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér Grenfelskej veže v Londýne po požiari, ktorý usmrtil najmenej 30 ľudí., Zdroj: SITA/AP
17.06.2017 10:23

LONDÝN - Londýnski hasiči dnes pokračovali v pochmúrnom pátraní vo výškovej obytnej budove Grenfell Tower po stredajšom ničivom požiari, v ktorom zahynulo najmenej 30 ľudí. Zároveň stále silnie hnev verejnosti nad touto katastrofou.


Mnohí si kladú otázky, ako sa mohol požiar šíriť tak rýchlo, až celá 24-poschodová budova horela ako fakľa a zostala z nej len kostra. Britská tlačová agentúra Press Association (PA) uviedla, že nezvestných je stále približne 70 ľudí.

Britská kráľovná Alžbeta II. dnes pri príležitosti oficiálnych osláv svojich 91. narodenín vyhlásila, že Británia je stále "pevná, aj tvárou v tvár nepriazni", keď zažila strašný požiar a nedávne teroristické útoky v Londýne a Manchestri. Panovníčka uviedla, že je "ťažké vyhnúť sa chmúrnej nálade" v deň, ktorý inak býva dňom osláv.

Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér
Zdroj: SITA/AP

Vláda premiérky Theresy Mayovej prisľúbila dôkladné a úplné vyšetrenie požiaru budovy Grenfell Tower v londýnskej časti Kensington a Chelsea. Pri radnici v tejto mestskej časti vypukli v piatok potýčky, keď sa demonštranti za skandovania hesla "Chceme spravodlivosť!" nahrnuli do vchodu radnice.

Kráľovná je v smútku

Je ťažké vymaniť sa z "veľmi pochmúrnej nálady" Británie, uviedla kráľovná Alžbeta II. v dnešnom posolstve pri príležitosti oficiálnych osláv jej 91. narodenín. Panovníčka tak reagovala na tragický požiar v londýnskej výškovej budove a na nedávne teroristické útoky v Manchestri a Londýne.

"Dnešok je tradične dňom osláv. Tento rok je však ťažké vymaniť sa z veľmi pochmúrnej nálady, aká vládne v celej krajine," uviedla Alžbeta II. "V posledných mesiacoch bola Británia svedkom radu hrozných tragédií," dodala.

Kráľovná navštívila minulý mesiac ľudí ranených pri útoku na koncerte americkej popovej speváčky Ariany Grande v Manchestri a v piatok sa stretla s ľuďmi, postihnutých požiarom v 24-poschodovej obytnej budove, kde zahynulo najmenej 30 osôb.


Galéria

Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér Hasiči prehľadávajú zhoretý interiér

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články