Zeman vymenoval nových ministrov: Obaja sú z radov ČSSD | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Zeman vymenoval nových ministrov: Obaja sú z radov ČSSD

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: TASR/Petr David Josek
30.11.2016 14:01

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman vymenoval dnes dvoch nových ministrov: šéfa rezortu zdravotníctva Miloslava Ludvíka a ministra pre ľudské práva a rovné príležitosti Jana Chvojku. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.


Obaja noví ministri sú členmi Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD). Vo vláde nahradia svojich straníckych kolegov - Svatopluka Němečka a Jiřího Dienstbiera, ktorých Zeman odvolal na návrh premiéra Bohuslava Sobotku. Zeman obom novým ministrom poprial v úrade veľa šťastia a pripomenul, že aj za 11 mesiacov, ktoré ešte zostávajú do riadnych volieb, sa dá urobiť množstvo práce.   

Miloslavovi Ludvíkovi prezident zdôraznil dôležitosť hospicovej starostlivosti. Na adresu Jana Chvojku zase poznamenal, že ľudské práva sa netýkajú len menšín, ale tiež väčšiny a že ich nemožno obmedzovať len na politickú rovinu; podľa Zemana sa totiž týkajú aj hospodárskej a sociálnej oblasti. Ludvík je riaditeľom fakultnej nemocnice v pražskej štvrti Motol, Chvojka je zase poslancom a významným predstaviteľom ČSSD v Pardubickom kraji.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Petr David Josek

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články