Rakúska veselica sa zmenila na horor: Ženy obeťami sexuálneho obťažovania migrantov | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Rakúska veselica sa zmenila na horor: Ženy obeťami sexuálneho obťažovania migrantov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
04.09.2016 22:05

WELS - Rakúska polícia vypátrala päť žiadateľov o azyl z Afganistanu vo veku 15-22 rokov, ktorí mali v noci na sobotu počas ľudovej veselice v hornorakúskom meste Wels sexuálne obťažovať najmenej osem žien.


Okrem toho bolo dnes ráno v inom prípade sexuálneho obťažovania na tej istej veselici podané trestné oznámenie aj na 23-ročného žiadateľa o azyl z Iraku, informovala agentúra APA. Trestné oznámenie bezprostredne podali tri ženy po tom, čo ich okolo 01.00 h v tlačenici obchytkávalo niekoľko mužov. Ženy tvrdili, že cudzinci ich nechceli pustiť a siahali im do rozkroku. Polícia už vtedy predpokladala, že obetí bolo viac. Po zverejnení policajnej výzvy v médiách sa prihlásilo ďalších päť žien.

Z piatich podozrivých Afgancov - išlo o štyroch mladistvých bez sprievodu vo veku 15, resp. 16 rokov a 22-ročného muža - bol 15-ročný mladík jednoznačne identifikovaný obeťou a obvinený z konkrétneho činu. V prípade zvyšných podozrivých, ktorí sú zatiaľ na slobode, ešte prebieha vyšetrovanie. Podľa polície sa môže zoznam podozrivých ešte rozšíriť, pretože svedkovia hovorili o asi siedmich mužoch, ktorí mali ženy obťažovať.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články