Nemci očakávajú ďalšie teroristické útoky: Ich postoj je flegmatický, svoj život nijako meniť nebudú | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Nemci očakávajú ďalšie teroristické útoky: Ich postoj je flegmatický, svoj život nijako meniť nebudú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
30.07.2016 14:01

BERLÍN - Väčšina Nemcov očakáva v nasledujúcich mesiacoch ďalšie teroristické útoky zo strany islamských extrémistov, svoje dennodenné aktivity však z dôvodu obáv pred terorizmom meniť nehodlajú. Vyplýva to zo záverov dnes zverejneného prieskumu, z ktorého citovala agentúra DPA.


Až 75 percent opýtaných považuje pravdepodobnosť útoku za možnú. Iba 14 percent sa však v uplynulých troch mesiacoch pre strach z terorizmu zámerne vyhýbalo cestovaniu v mestskej hromadnej doprave alebo vlakom. Z prieskumu inštitútu YouGov ďalej vyplynulo, že zhruba polovica Nemcov využíva verejnú dopravu denne a tretina ňou necestuje.

Iba 14 percent opýtaných sa tak bojí terorizmu, že radšej ostane doma, než by išlo na koncert alebo festival. Viac než polovica Nemcov však nedovolí, aby im podobné obavy bránili v účasti na spoločenských podujatiach. Dvadsaťšesť percent uviedlo, že podobné akcie aj tak nanavštevuje. Po verejných priestranstvách sa plánuje i naďalej slobodne pohybovať 67 percent Nemcov. Ľudí okolo seba si v dôsledku strachu z terorizmu všíma a uvedomuje 45 percent opýtaných.

Z ďalšieho prieskumu inštitútu YouGov vyplynulo, že 65 Nemcov by si prialo väčšiu prítomnosť a nasadenie polície. Prieskum pre agentúru DPA zrealizoval 27.-29. júla inštitút YouGov na vzorke 2061 respondentov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články