Väzni sa vzbúrili, malo to tragický dopad: Hlásia mŕtvych, roztržka sa viaže na známeho narkobaróna | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Väzni sa vzbúrili, malo to tragický dopad: Hlásia mŕtvych, roztržka sa viaže na známeho narkobaróna

Vzbura väzňov si vyžiadala najmenej 13 mŕtvych
Vzbura väzňov si vyžiadala najmenej 13 mŕtvych
Zdroj: SITA
19.07.2016 10:40

GUATEMALA - Najmenej 13 osôb zahynulo v pondelok počas väzenskej vzbury v guatemalskom hlavnom meste. Incident sa odohral vo väznici Pavón na predmestí metropoly Guatemala, informoval dnes denník Straits Times.


Podľa miestnych policajných zdrojov sa tragická roztržka viaže na guatemalského narkobaróna Marvina Montiela Marína s prezývkou El Taquero, ktorý si v danom väzenskom zariadení odpykával trest za vraždu 16 ľudí z roku 2008.

Vzbura väzňov si vyžiadala
Zdroj: SITA

Medzi trestancami, ktorí prišli o život pri pondelňajšej vzbure, je aj bývalý vojak Byron Lima, uväznený za zabitie rímskokatolíckeho biskupa Juana Gerardiho v roku 1998, potvrdil guatemalský minister vnútra Francisco Rivas.

Vzbura väzňov si vyžiadala
Zdroj: SITA

Biskup vyšetroval zločiny spáchané počas guatemalskej občianskej vojny z rokov 1960-96 a zdokumentoval vyše 50.000 prípadov porušenia ľudských práv, z ktorých väčšina sa pripisuje armáde.  

Vzbura väzňov si vyžiadala
Zdroj: SITA

Vzbura väzňov si vyžiadala
Zdroj: SITA

Lima bol jednou z najvplyvnejších postáv tamojšieho väzenského prostredia. V roku 2014 ho súd obvinil z riadenia zločineckej siete v tomto kriminálnom prostredí.


Galéria

Vzbura väzňov si vyžiadala Vzbura väzňov si vyžiadala Vzbura väzňov si vyžiadala Vzbura väzňov si vyžiadala Vzbura väzňov si vyžiadala

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články