Obrovský protest proti opatreniam Camerona: Centrom Londýna pochodovalo 150-tisíc ľudí | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Obrovský protest proti opatreniam Camerona: Centrom Londýna pochodovalo 150-tisíc ľudí

Protest proti Cameronovým opatreniam
Protest proti Cameronovým opatreniam
Zdroj: SITA
17.04.2016 10:03

LONDÝN - Približne 150.000 ľudí protestovalo včera v Londýne proti úsporným opatreniam vlády britského konzervatívneho premiéra Davida Camerona.


Mnohí účastníci protestného pochodu centrom Londýna, ktorý zavŕšilo zhromaždenie na Trafalgarskom námestí, vyzývali na Cameronovo odstúpenie. Oznámila to agentúra DPA s odvolaním sa na britské médiá.

Na demonštrácii sa zúčastnil aj tieňový minister financií John McDonnell, ktorý prisľúbil, že ak sa k moci dostanú jeho opoziční labouristi, nepopulárne škrty verejných výdavkov skončia. Účastníci pochodu, medzi ktorými nechýbali odborárski predáci ani ľavicoví a protivojnoví aktivisti, požadovali, aby vláda investovala viac prostriedkov do školstva a zdravotníctva, posilnila ochranu zamestnancov a zastavila privatizáciu verejného zdravotníctva.

K demonštrantom sa prostredníctvom videozáznamu prihovoril aj šéf labouristov Jeremy Corbyn. Vyjadril pritom presvedčenie, že úsporné opatrenia presadzované vládnymi konzervatívcami nie sú ekonomickou nevyhnutnosťou, ale len politickou agendou, informovala televízia Sky News. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: YouTube,
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články