Vianočný stromček? Pozrite sa lepšie! Policajti zastavili muža s takouto rastlinou na FOTO | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Vianočný stromček? Pozrite sa lepšie! Policajti zastavili muža s takouto rastlinou na FOTO

Zdroj: Polícia ČR
11.04.2016 13:00

OSTRAVA - Policajti by určite vedeli rozprávať o kurióznych situáciách, ktoré sa im počas služby prihodili. Medzi jednu z nich sa dá zaradiť aj tá, ktorá sa síce odohrala ešte minulý rok, ale o jej výsledku informovali až teraz. Po ulici v Ostrave-Porube si v jedno veľmi skoré ráno vykračoval mladík, ktorý cez rameno niesol dve 2,5-metrové rastliny aj s koreňom. Niet divu, že tým upútal strážcov poriadku.


Mladíka, ktorý vláčil urastené rastliny, zastavila policajná hliadka na Ulici 17. novembra. Kvôli svojim rozmerom sa naozaj nedali prehliadnuť a muž (32) mal pre nezvyčajné okolnosti "pádne" vysvetlenie. Údajne ich niekde našiel, ale miesto si už presne nepamätá. Rozhodol sa ich však vykopať a zobrať si ich domov.

Vianočný stromček? Pozrite sa
Zdroj: Polícia ČR

"Zaistené rastliny boli následne podrobené znaleckému skúmaniu, pričom expert konštatoval existujúcu psychoaktívnu zložku "THC" (delta-9-tetrahydokanabinol) v nelegálnom rozsahu. Ku skutku došlo v októbri 2015. Vec je kvalifikovaná pre prečin prechovávania omamnej a psychotropnej látky a jedu. Páchateľovi skutku hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov," informovala hovorkyňa ostravských policajtov Gabriela Holčáková.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: Polícia ČR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články