Merkelová varuje pred spájaním kríz: Sýria nemá s Ukrajinou nič spoločné | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Merkelová varuje pred spájaním kríz: Sýria nemá s Ukrajinou nič spoločné

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: SITA
03.10.2015 09:35

PARÍŽ - Západné krajiny nebudú robiť voči Rusku ústupky ohľadom ukrajinskej krízy so zámerom získať podporu Moskvy na politického riešenia v Sýrii. Podľa agentúry Reuters to v piatok vyhlásila nemecká kancelárka Angela Merkelová s tým, že tieto dve krízy nemajú spolu nič do činenia.


"Pre nás sa otázka Sýrie nespája s otázkou Minska," uviedla Merkelová, odkazujúc na minské mierové dohody zamerané na riešene patovej situácie na východe Ukrajiny, ktoré boli podpísané vo februári v bieloruskej metropole Minsk.

"Tieto záležitosti spolu nijako nesúvisia. Ukrajina celkom oprávnene očakáva, že bude rešpektovaná jej územná celistvosť; možno nie vo veci Krymu, ale zvyšku krajiny," poznamenala nemecká kancelárka po stretnutí s ďalšími predstaviteľmi tzv. normandskej štvorky - Francúzska, Ruska a Ukrajiny - v Paríži.

Merkelová zároveň bagatelizovala svoje výroky, ktoré učinila v septembri v Bruseli, keď povedala, že sýrsky prezident Bašár Asad by mal byť prítomný pri rozhovoroch o riešení tamojšej občianskej vojny. Podľa jej piatkových slov výzva na dialóg neznamená, že by mal Asad zostať ďalej na svojom poste.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články