°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Nebojácny prezident Zeman: Islamistom naproti by išiel s puškou v ruke!

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: SITA
24.07.2015 17:19

PRAHA - V prípade, že by sa islamskí radikáli dostali vo väčšom počte do Českej republiky, prezident Miloš Zeman, hoci je nevojak, by sa podľa vlastných slov chopil pušky a šiel by bojovať, napísal dnes spravodajský server Novinky.cz.


"Pokiaľ by islamskí radikáli vstúpili masívne na naše územie, predpokladám, že vy i ja by sme vzali do ruky pušku a išli by sme bojovať," odpovedal na čitateľskú otázku mesačníka Parlamentní listy český prezident. Zeman však konštatoval, že väčšie riziko ako radikáli podľa neho momentálne predstavujú nelegálni utečenci. Prezident taktiež zopakoval, že hranice by kvôli nim mala strážiť armáda. 

Zeman taktiež pripomenul, že na pôde OSN hodlá navrhnúť vznik medzinárodných síl na potieranie terorizmu. Ako prezident ČR osvetlil, nemalo by ísť o veľké jednotky, ale o úderné komandá. Zeman sa vyjadril aj k otázke prijatia eura a aj v tomto prípade zopakoval svoj názor, že síce je za prijatie spoločnej európskej meny v ČR, ale za predpokladu, že z eurozóny vystúpi zadlžené Grécko, napísali Novinky.cz.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články