°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Miloš Zeman v tom má jasno: Toto chce mať na svojom náhrobnom kameni!

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: SITA
31.08.2015 06:57

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman si počas tohtoročnej dovolenky vymyslel nápis na svoj náhrobný kameň.


Podľa jeho želania by tam zlatými písmenami malo byť napísané: "Tu leží človek, ktorý každého blbca rozzúril do nepríčetnosti". Informoval o tom webový server Novinky.cz i ďalšie médiá.

V rozhovore pre rozhlasovú stanicu Frekvence 1 Zeman vysvetlil, že počas voľných dní si uvedomil, že čoskoro oslávi 71. narodeniny, a keďže priemerný Čech sa dožíva 75 rokov, vymyslel si epitaf, ktorý bude súčasne jeho posledným bonmotom. 

Spresnil, že za hlupáka nepovažuje človeka s opačným názorom, ale toho, kto názor nemá a len nadáva. "Stačí sa prejsť internetovým svetom a človek zistí, že hlupákov je veľa," vyhlásil Zeman. 

Ako napísal server iDNES.cz, Zeman sa v polovici svojho päťročného mandátu - až na neuropatiu dolných končatín - cíti zdravotne v poriadku. Pripustil, že kvôli nohám necitlivým od členkov dole sa neustále potkýna a padá. "Takže som považovaný za notorického opilca," poznamenal český prezident. Aj keď neuropatia nie je vyliečiteľná, na zmiernenie bolestí berie lieky. 

"Keby išlo len o zdravie, tak v tom žiadny väčší problém nie je," odpovedal na otázku, či sa cíti na ďalšiu kandidatúru od roku 2018. 

Zeman sa odmietol oznámkovať za výsledky, ktoré dosiahol v prvej polovici svojho funkčného obdobia, aj keď priznal, že na internetových fórach dostal rôzne hodnotenie: od jednotky až po tri mínus. 

Za svoj najväčší úspech za dva a pol roka pôsobenia na Pražskom hrade označil to, že sa mu podarilo zabrániť pokračovaniu vlády s ministrom financií Miroslavom Kalouskom zo strany TOP 09. 

V rozhovore pre stanicu Frekvence 1 sa Zeman vyjadril aj k súčasnej kríze s prílevom migrantov prúdiacich do Európy. Podľa neho má prijímanie utečencov na území ČR tri riziká: vznik nových get, zavlečenie infekčných chorôb a riziko, že "Islamský štát (IS) k nám vyšle svoje spiace bunky"

Podľa Zemana by spiace teroristické bunky IS mohli byť neskôr aktivované, aby sa dopúšťali podobných teroristických útokov, aké sa v minulosti stali v Paríži, Londýne či Madride. 
Zeman je presvedčený, že migrantov "by mali okamžite vracať, a nie umiestňovať do rôznych zariadení". Na adresu utečencov ešte uviedol, že väčšina z nich sú podľa neho ekonomickí imigranti. 

Český prezident podľa iDNES.cz zopakoval svoj názor, že celoeurópska ochrana hraníc pred ilegálnymi imigrantmi nefunguje dobre, "mali by sme si svoju hranicu chrániť sami". 
"Je lepšie zastaviť ich (utečencov) na hraniciach,"
vyhlásil český prezident a zopakoval svoju myšlienku na zosilnenú ochranu hraníc, keď by policajným hliadkam mohla pomôcť aj armáda. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články