Česi, ktorí sa stratili v Libanone, chceli nakrútiť film o utečencoch | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Česi, ktorí sa stratili v Libanone, chceli nakrútiť film o utečencoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
21.07.2015 06:44

PRAHA – Pätica Čechov, ktorá sa v sobotu ráno stratila v Libanone, išla podľa informácií denníka právo do krajiny nakrúcať reportáž o utečencoch na libanonsko-sýrskych hraniciach.


V skupine bol údajne pražský advokát Jan Š., dvaja reportéri Jindřichohradeckej televízie Miroslav D. a Pavel K. a tlmočník Adam H. Skupinu doplnil bezpečnostný expert Martin P., ktorý sa mal pred piatimi rokmi zúčastniť ako spravodajský účastník misie v Afganistane. Cesta do Libanonu nebola pre advokáta Jana Š. prvá. Krajinu navštevoval pravidelne kvôli získavaniu dôkazov pre obhajobu Alího Fajáda. Tento Libanončan a ďalší dvaja muži boli vlani zadržaní v ČR a sú podozriví z úmyslu predať zbrane a kokaín americkým agentom, ktorí predstierali, že sú členmi kolumbijskej teroristickej organizácie FARC, napísali Novinky.cz.

Advokát s oboma reportérmi pred časom spolupracoval pri nakrúcaní príbehu o Fajádovej rodine a jeho živote. Ako protislužbu sľúbil, že im pomôže pri nakrúcaní reportáže o sýrskych utečencoch. Martin P. podľa zistenia servera Novinky.cz cestoval do Libanonu v úlohe bezpečnostného poradcu uvedeného pražského advokáta, s ktorým dlhodobo spolupracuje. Skupina sa vypravila do Libanonu minulý týždeň a podľa advokátskej kancelárie sa mala o päť dní vrátiť. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články