FOTO Anna (†18) si chcela spraviť "ultimátnu selfie": Zodvihla nohu a spálilo ju 27-tisíc voltov! | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

FOTO Anna (†18) si chcela spraviť "ultimátnu selfie": Zodvihla nohu a spálilo ju 27-tisíc voltov!

Annu zabil elektrický prúd.
Annu zabil elektrický prúd.
Zdroj: profimedia.sk
13.05.2015 15:20

IASI - Anna Ursu a jej priateľka sa vydali na želežničnú stanicu v meste Iasi, na severovýchode Rumunska, aby si urobili "ultimátnu" selfie, ktorú zverejnia na Facebooku. Ich bláznivý úmysel sa však zmenil na tragédiu.


Anna si ľahla na strechu jedného z vagónov a vystrčila nohu do vzduchu. Vtedy ju zasiahlo elektrické pole obklopujúce nadzemné vedenie a cez ňu prebehlo 27-tisíc voltov. Tínedžerka začala horieť a aj napriek snahe okoloidúcich zachrániť jej život napokon zomrela v nemocnici s popáleninami na 50 percentách tela.

Prečítajte si aj: Brit (23) si našiel priateľku cez internet, 13-tisíc km ďaleko: Po prílete do Južnej Afriky sa zabila pred jeho očami!

Elektrický prúd, ktorý Annu zasiahol bol taký silný, že jej 17-ročnú kamarátku odhodilo zo strechy vlaku. Svedkovia, ktorí videli, čo sa stalo, pribehli Anne na pomoc a snažili sa uhasiť jej odev pred tým, ako privolali záchrannú službu. Obe tínedžerky prepravili lekári do nemocnice.

Anna Ursu doplatila na záľubu v selfie.
FOTO Anna (†18) si
Zdroj: profimedia.sk

Anna svoj boj o život však prehrala, 17-ročná dievčina sa v súčasnosti zotavuje v nemocnici. Vyšetrovateľom povedala, že si len chceli spraviť "ultimátnu selfie", a nemysleli na nebezpečenstvo.

Jeden zo svedkov tragédie uviedol, že sa prechádzal práve okolo, keď si všimol dievčatá na streche vozňa. Vedomý si nebezpečenstva živého drôtu, ktoré im hrozí, sa snažil tínedžerkám dohovoriť, aby sklonili hlavy a dali dole nohy.

Dievčatá dostali naozaj bláznivý nápad.
FOTO Anna (†18) si
Zdroj: profimedia.sk

FOTO Anna (†18) si
Zdroj: profimedia.sk

Zjavne ho však neposlúchli, pretože o niekoľko sekúnd počul hlasný tresk a keď sa otočil, uvidel Annu v plameňoch. Hovorca nemocnice uviedol, že aj keď sa Anna priamo nedotkla drôtu, prišla do kontaktu s elektrickým poľom, ktoré bolo rovnako smrtiace.


Galéria

Annu zabil elektrický prúd. Anna Ursu doplatila na Diečatá dostali naozaj bláznivý

Nástroje k článkuZDROJ: dailymail.co.uk, sz
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články