°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Zomrel Otto Carius: Tankové eso z druhej svetovej vojny

Otto Carius
Otto Carius
Zdroj: FB
30.01.2015 19:22

BERLÍN - Nemecký veterán z druhej svetovej vojny Otto Carius, tankové eso, ktorému sa pripisuje zničenie vyše 150 nepriateľských tankov, väčšinou na východnom fronte, zomrel vo veku 92 rokov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na spoločnosť, ktorú Carius založil v roku 1956.


Carius zomrel vo svojom dome v obci Herschweiler-Pettersheim na západe Nemecka ešte 24. januára po krátkej chorobe, uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na webovej stránke firmy Tiger Apotheke.

Podľa autobiografie s názvom "Tigre v blate" ho povolali do armády v roku 1940 ako pešiaka, neskôr sa dobrovoľne prihlásil do tankovej jednotky. Počas kariéry dosiahol hodnoť nadporučíka, bol mnohokrát zranený. Je držiteľom niekoľkých vyznamenaní vrátane Rytierskeho železného kríža.

Otto Carius
Zdroj: FB

V predslove autobiografickej knihy, edície z roku 2003, Carius obhajuje svoju službu pre nacistické Nemecko s tým, že vojaci bojových jednotiek by nemali byť terčom všeobecného obviňovania.

Otto Carius
Zdroj: FB

Carius po vojne vyštudoval farmakológiu na Heidelberskej univerzite a založil vlastnú lekáreň Tiger Apotheke, nazvanú po ťažkom tanku Tiger, na ktorom slúžil počas vojny.

Zomrel Otto Carius: Tankové


Galéria

Otto Carius Otto Carius Otto Carius Otto Carius Otto Carius Otto Carius Otto Carius

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články