Krstný otec ruskej mafie sa pochválil osobným darčekom od Putina: Kremeľ zo strachu všetko poprel! | Topky.sk

Pondelok, 10. december 2018. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Krstný otec ruskej mafie sa pochválil osobným darčekom od Putina: Kremeľ zo strachu všetko poprel!

Solncevské bratstvo založil v 80.-tych rokoch práve Sergej Michajlov.
Solncevské bratstvo založil v 80.-tych rokoch práve Sergej Michajlov.
Zdroj: sergey-mihailov.ru
02.10.2014 16:30

MOSKVA – Jeden z najznámejších a najvplyvnejších ruských mafiánskych gangov, Solncevské bratstvo, založil Sergej Michajlov. Tento muž, ktorého vláda neustále oceňuje za jeho prínos Rusku namiesto toho, aby sa ho snažila dostať za mreže, je známy prevažne nelegálnym obchodovaním s drogami a ľuďmi.


Priateľské vzťahy najobávanejšieho mafiána Ruska s vládou korunovali prezidentské hodinky, ktorými sa nedávno pochválil na svojej oficiálnej stránke.

Ruské médiá sa tejto správy chytili, čo Michajlov komentoval otvoreným listom. V ňom sa bráni proti označovaniu za mafiána. Zároveň priznáva, že bol v samotnom Rusku, ale aj v zahraničí, niekoľko krát zadržaný. Vždy ho však pustili a „ospravedlnili sa mu“. Vysvetľuje, že hodinky, ktoré spôsobili toľko rozruchu, nedostal priamo z rúk prezidenta Vladimira Putina.

Kremeľ sa totiž voči tejto informácií ohradil, napriek tomu, že Michajlov pripojil k listu aj certifikát pravosti. Putinov hovorca Dmitrij Peskov pre rádio Slobodná Európa doslova povedal: Sú falošné.

Solncevské bratstvo založil v
Zdroj: sergey-mihailov.ru

Po dojemnom citáte z Biblie sa Michajlov ďalej v otvorenom liste pýta novinárov, či si kontroverzné ocenenie snáď nezaslúžil za darovanie 100 miliónov dolárov, ktoré za dvadsať rokov prerozdelil rôznym charitatívnym spolkom. Spomína aj svoju podporu veteránom a pomoc v rôznych nadáciách. O jeho produktívnom živote už Oleg Jakubov napísal aj knihu.

Solncevské bratstvo založil v
Zdroj: sergey-mihailov.ru

Podľa Marka Galeottiho, experta na ruský organizovaný zločin z univerzity v New Yorku, je nepravdepodobné, že by prezident Ruskej federácie osobne ocenil muža podozrivého z organizovaného zločinu. Je však isté, že Michajlov by si podobnú historku takisto nevymýšľal.

Solncevské bratstvo založil v
Zdroj: sergey-mihailov.ru

Je verejne známe, že Solncevské bratstvo je síce decentralizovaná, no o to nebezpečnejšia zločinecká skupina, ktorá pôsobila aj na Slovensku a v Českej republike. Koncom minulého storočia sa „preslávili“ vybavovaním účtov s inými gangmi v podsvetí. Sergej Michajlov svoje svedomie zrejme čistí značnými dotáciami na charitu rôzneho druhu.

Solncevské bratstvo založil v
Zdroj: sergey-mihailov.ru

Michajlov sa narodil v roku 1958 v Moskve. V roku 1976 ukončil stredoškolské štúdium v oblasti gastronómie, neskôr získal diplom na moskovskom Inštitúte mestského hospodárstva a stavebníctva v oblasti štátnej správy a samosprávy. Popri šéfovaní mafii sa stihol stať aj kandidátom ekonomických vied, keď si v roku 2003 obhájil dizertačnú prácu na tému zahraničných investícií v domácom priemysle.

Solncevské bratstvo založil v
Zdroj: sergey-mihailov.ru

V tomto obore sa zjavne vyznal, keďže Solncevské bratstvo, ktoré založil v 80.-tych rokoch ročne zarobí okolo 6,7 miliardy eur. Popri tom získal už aj diplom ruského ministerstva vnútra, ako aj medailu Medzinárodnej policajnej asociácie. 


Galéria

Solncevské bratstvo založil v Solncevské bratstvo založil v Solncevské bratstvo založil v Solncevské bratstvo založil v Solncevské bratstvo založil v Solncevské bratstvo založil v

Nástroje k článkuZDROJ: iDnes/bap
FOTO: sergey-mihailov.ru

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články