Novomanželov podrezal otec nevesty: Nesúhlasil s ich láskou, oni sa napriek tomu vzali! | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Novomanželov podrezal otec nevesty: Nesúhlasil s ich láskou, oni sa napriek tomu vzali!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: wikia.com
28.06.2014 16:07

ISLAMABAD – Pakistanských novomanželov, ktorí sa zobrali z lásky, podrezal v piatok otec nevesty, pretože sa zobrali napriek jeho nesúhlasu. Povedala to polícia, ktorá uviedla, že dnes zatkla rodičov nevesty, jej starého otca a dvoch strýkov.


Sajjáda Ahmada (27) a Muafiu Bibi (23) odviedli príbuzní z ich domova v Hasanábáde vo východoindickej provincii Pandžáb a previezli ich do neďalekej dediny Satrah. Tam ich príbuzní novomanželky "zabili s ostrými mačetami používanými na sekanie krmiva pre zvieratá", uviedla polícia. "Obvinení sú v policajnej väzbe. Prvé vyšetrovanie ukázalo, že išlo o zabitie zo cti."

Obete uzavreli manželstvo 18. júna v dedine Satrah. Podľa miestnych médií im príbuzní sťali hlavy, polícia to však poprela a uviedla, že novomanželia podľahli zraneniam hlavy. O uzavretí väčšiny manželstiev v konzervatívnom Pakistane rozhoduje starší rodinní príslušníci a páry riskujú represálie, ak si vyberú sami partnera.

Minulý mesiac boli zo zabitia ťarchavej ženy pred budovou súdu v Láhaure obvinení jej otec a bratia. Zabili ju za to, že si sama vybrala manžela.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články