VIDEO pekelnej búrky v Nemecku: Zabila šesť ľudí, teraz sa valí na nás! | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

VIDEO pekelnej búrky v Nemecku: Zabila šesť ľudí, teraz sa valí na nás!

Búrky v Nemecku zabíjali
Búrky v Nemecku zabíjali
Zdroj: FB
10.06.2014 14:50

BRATISLAVA - Šesť mŕtvych a škody za desiatky miliónov eur. To je bilancia včerajších silných supercelárnych búrok z Nemecka. Teraz čaká podobný scenár na nás. Ochladenie, ktoré neminie Slovensko, by malo priniesť podobnú búrkovú smršť rovnako v Nemecku!


Vlnu teplotných horúčav v Nemecku prerušila silná vlna búrok, ktoré zabíjali. Teploty siahajúce až do výšky 35 stupňov vrcholili vyčíňaním prírody. Podobne silné búrky sa vyskytujú v Spojených štátoch. Tie majú supercelárnu štruktúru a páchajú ohromné škody. Teploty by mali v stredu dosiahnuť vrchol, na štvrtok už meteorológovia predpovedajú zmenu počasia, s ktorou by mali prísť aj búrky.

Vietor dosiahol rýchlosť až okolo 100 km/h. Na letisku v Düsseldorfe nárazy vetra až do výšky 144 km/h. Letisko na zhruba hodinu pozastavilo počas búrky prevádzku. V samotnom meste hasiči evidujú stovky vyvrátených stromov.

Najmenej šesť ľudí zahynulo podľa vyjadrenia polície za silných pondelňajších búrok, ktoré vyčíňali v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Troch ľudí zabil v Düsseldorfe strom. Spadol na záhradný prístrešok, v ktorom sa skryli pred búrkou, potvrdil hovorca požiarnikov. Z trosiek prístrešku zachránili dvoch vážne zranených ľudí a jedného s menším zranením.

V Kolíne nad Rýnom zabil padajúci strom cyklistu, informovala polícia. V Essene zomrel muž, ktorý podľa všetkého odstraňoval následky búrky, dodala polícia, ale presnú príčinu jeho smrti nevedela povedať.

Popadané stromy zablokovali cesty i železničné trate a skomplikovali dopravu; dočasne tiež obmedzili štarty lietadiel. Silný vietor, blesky a krupobitie poškodili domy i autá. Počasie sa počas noci zlepšilo, pretože búrkový front sa presunul na severovýchod a stratil silu.


Galéria

Búrky v Nemecku zabíjali Búrka v Nemecku zabíjala

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: FB, YouTube;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články