Nedeľa21. december 2025, meniny má Bohdan, Noel, zajtra Adela

Dobrá správa pre Sudánku odsúdenú na smrť: Prepustia ju na slobodu

Daniel Wani a Meriam Ishagová
Daniel Wani a Meriam Ishagová (Zdroj: huffpost.com)

CHARTÚM - Sudánku, ktorú odsúdili na smrť za to, že prestúpila na kresťanstvo, pravdepodobne čoskoro prepustia na slobodu. Oznámila to v sobotu agentúra Reuters, odvolávajúc sa na vládny zdroj v Sudáne.

"Príslušné úrady pracujú na tom, aby sa Marjam (Jahjá Ibráhímová), ktorú odsúdili na trest smrti za odpadlíctvo od viery, v súlade s právom dostala na slobodu," povedal námestník ministra zahraničných vecí Abduláh Ál-Azrák. "Predpokladám, že ju prepustia čoskoro."
      
Chartúmsky súd uznal začiatkom mája 27-ročnú Ibráhímovú vinnou z odpadlíctva, keďže prijala kresťanstvo, a z cudzoložstva, pretože jej sobáš s Danielom Wanim v roku 2012 považuje islamské právo šaríja za neplatný. Za cudzoložstvo ju odsúdil na 100 rán bičom. A keďže sa odmietla vzdať novoprijatej kresťanskej viery a vrátiť sa k islamu, vyniesol nad ňou najvyšší trest - smrť obesením.
    
Prípad si vyslúžil široké medzinárodné odsúdenie.  

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu