Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Neonacista dal na Facebook Hitlera, dostal 18 mesiacov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.06.2013 17:12

VIEDEŇ - Rakúsky súd vo štvrtok poslal 29-ročného muža na 18 mesiacov do väzenia na zverejnenie fotografie nacistického vodcu Adolfa Hitlera na internetovej sociálnej sieti Facebook.


Muž sa pred súdom v meste Feldkirch priznal, že na svojom konte publikoval Hitlerovu snímku spolu ďalšími zakázanými materiálmi vrátane svastiky, symbolu nemeckých nacistov. Podľa vlastných slov však nechcel oslavovať fašizmus, pričom údajne nevedel, že by jeho príspevky mohol niekto uvidieť.

Súdu taktiež priznal, že pred viacerými rokmi bol aktívny v rámci krajne pravicovej scény. Neonacistovi, ktorý si na pojednávaní oblečením zakrýval tetovania, priťažil aj nález mnohých ďalších zakázaných materiálov nájdených v jeho počítači.

Hitler sa dostal k moci v Nemecku v roku 1933. Krajinu zatiahol do najhoršej vojny v dejinách ľudstva a stál za vyvraždením miliónov Židov, Rómov a odporcov nacistického režimu. Pred obsadením Berlína sovietskou armádou spáchal vo svojom bunkri samovraždu. Jeho pozostatky sa nikdy nenašli.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články