°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

VIDEO Prezidentka reaguje na prepustenie Trnku: Predvolá si Čižnára aj Lučanského

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
17.01.2020 19:15

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová si pre prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku predvolá policajného prezidenta Milana Lučanského aj generálneho prokurátora Jaroslava Čižnára. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti.


"Všetci sme počuli nahrávky rozhovorov medzi Marianom K., Dobroslavom Trnkom a Jánom Počiatkom a to, čoho sme boli svedkami, je v ostrom kontraste s výsledkom postupu orgánov činných v trestnom konaní," uviedla s dôvetkom, že v takomto spoločensky vážnom prípade aj s ohľadom na to, že ide o bývalého generálneho prokurátora, takéto rozdielne názory v jednej veci zo strany orgánov činných v trestnom konaní oslabujú dôveru v spravodlivosť.

Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok (16. 1.) Národná kriminálna agentúra (NAKA), prepustili z policajného zadržania v piatok. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Trnka bol zadržaný v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu navrhoval väzbu.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii. Bývalý generálny prokurátor už čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Bolo voči nemu vznesené v decembri minulého roka preto, lebo neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.


Galéria

Zuzana Čaputová Bývalý generálny prokurátor Dobroslav

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články