Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Viaceré politické strany majú predčasné Vianoce: Prilepšili si o poriadne tučné sumy!

Caroline Lišková, Alojz Hlina a Miriam Lexmann
Caroline Lišková, Alojz Hlina a Miriam Lexmann (Zdroj: SITA/Branislav Bibel)

BRATISLAVA - Bývalý kandidát na prezidenta Róbert Mistrík podporil finančne stranu Spolu-občianska demokracia, kandidátka v eurovoľbách Miriam Lexmann obdarovala Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti to uvádza mimovládka Transparency International Slovensko (TIS). Príspevky dostali aj iné politické strany, napríklad Vlasť, ktorej požičal 13-tisíc eur živnostník Jozef Budzel.

„Luxusné darčeky už deň pred Štedrým večerom dostali aj viaceré politické strany. Strana Spolu dnes dostala dar 5-tisíc eur od Roberta Mistríka, bývalého prezidentského kandidáta. Novozvolená europoslankyňa Miriam Lexmann, ktorá do funkcie nastúpi až po Brexite, poslala svojej KDH dnes 15-tisíc eur. Strana Vlasť tiež zverejnila informáciu, že 13-tisíc eur jej na kampaň požičal Jozef Budzel, živnostník z Bobrova, malej oravskej obce. Budzel za Vlasť aj kandiduje na 33.mieste,“ píše mimovládka.

Strany investujú čoraz viac peňazí do kampaní na sociálnych sieťach. „Medzitým výdavky na Facebooku dosahujú najvyššie úrovne od začiatku kampane. Len za minulý týždeň strany podľa údajov samotnej sociálnej siete preinvestovali cez 50-tisíc eur. Najviac Smer (18-tisíc), Most-Híd (7,4-tisíc), PS/Spolu (7-tisíc), Vlasť (5-tisíc) a SNS (4,7-tisíc). Dve vládne strany tak predbehli v novembri na Facebooku dominantnú opozíciu PS/Spolu,“ dodala organizácia. Najviac peňazí išlo zatiaľ podľa mimovládky na podporu stránky predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Jeho reklama bola mierená na mladšiu a strednú generáciu.

Viac o téme: Róbert MistríkKresťanskodemokratické hnutieMiriam LexmannSpolu-občianska demokraciaJozef Budzel
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu