Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru v súvislosti s vyjadreniami Fica | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru v súvislosti s vyjadreniami Fica

Výrokmi členov poslaneckého klubu strany Smer-SD sa už zaoberá polícia
Výrokmi členov poslaneckého klubu strany Smer-SD sa už zaoberá polícia
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
09.12.2019 10:59

BRATISLAVA - Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru-SD, ktorí minulý týždeň povedali, že súhlasia s vyjadreniami predsedu strany Roberta Fica, za ktoré je obvinený. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.


"Výrokmi sa polícia zaoberá, po ich analýze rozhodne o ďalšom postupe," odpovedal Slivka na otázku, či sa zaoberajú výrokmi poslancov, ktoré odzneli na štvrtkovej (5. 12.) tlačovej konferencii. Poslanci Smeru-SD na nej uviedli, že súhlasia s tým, čo Fico povedal. Rovnako sa vyjadrili aj na profile strany na sociálnej sieti, kde uviedli, že za Ficom stoja, pretože si myslia to isté.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Fica pre jeho výroky o odsúdení exposlanca ĽSNS Milana Mazureka za jeho vyjadrenia o Rómoch. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Poslanci Smeru-SD iniciovali zvolanie Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa bude zaoberať okolnosťami obvinenia Fica. Výbor zasadne v utorok (10. 12.).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články