Rezort spravodlivosti má jasno: Do konca roka sa presťahuje do nových priestorov | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Rezort spravodlivosti má jasno: Do konca roka sa presťahuje do nových priestorov

Budova Ministerstva spravodlivosti SR a Najvyššieho súdu SR.
Budova Ministerstva spravodlivosti SR a Najvyššieho súdu SR.
Zdroj: TASR/ Alena Klepochová
14.09.2019 10:30

BRATISLAVA - Ministerstvo spravodlivosti SR trvá na tom, že sa stihne presťahovať do nových priestorov ešte v tomto kalendárnom roku. Uviedla to hovorkyňa ministerstva Zuzana Drobová s tým, že zatiaľ nie je avizovaný žiaden časový sklz prebratia novej budovy.


Rezort stále sídli v jednej budove s Najvyšším súdom SR. Do konca kalendárneho roka sa plánuje presťahovať do areálu Výskumného ústavu zváračského na Račianskej ulici v Bratislave. Pred sťahovaním však musí priestory, respektíve budovu vlastník komplexne zrekonštruovať, čo bola jedna z podmienok súťaže.

„Podľa aktuálnych dostupných informácií sa Ministerstvo spravodlivosti SR stihne presťahovať do 31. decembra tohto roka,“ odpovedala Drobová. Náklady v priestoroch areálu Výskumného ústavu zváračského odhaduje rezort na 1 700 000 eur, pričom 1 500 000 tvorí nájomné a 200-tisíc eur výdavky na prevádzku. Ministerstvo spravodlivosti SR môže budovu kúpiť až po dvoch rokoch prenajímania, rezort odhaduje jej súčasnú cenu na 23 025 278 eur. Vlastník podľa nájomnej zmluvy priestory najskôr zrekonštruuje na základe potrieb ministerstva.

Otázka sídla rezortu justície trápi ministerstvo aj Najvyšší súd SR už dlho. Do nových priestorov sa mal rezort sťahovať už za pôsobenia Lucie Žitňanskej, ale súčasný minister Gábor Gál (Most-Híd) vypísal novú súťaž.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články