Ďalšia vzbura opozičných poslancov: Pellegriniho koniec chcú do konca týždňa | Topky.sk

Pondelok, 23. september 2019. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Ďalšia vzbura opozičných poslancov: Pellegriniho koniec chcú do konca týždňa

Opozícia zozbierala ďalši podpisy
Opozícia zozbierala ďalši podpisy
Zdroj: TASR – Jaroslav Novák, Jakub Kotian
10.09.2019 11:00

BRATISLAVA - Mimoriadna schôdza na vyslovenie nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) má byť v piatok (13. 9.) o 13.00 h. Potvrdil to riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady (NR) SR Tomáš Kostelník.


Schôdzu iniciovala opozícia, ktorá nebola spokojná s tým, ako sa presunulo hlasovanie o nedôvere premiérovi na koniec riadnej schôdze parlamentu. Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) tak urobil v pondelok (9. 9.) po tom, ako sa opätovne pre neúčasť poslancov nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu s týmto bodom programu. Zaradil ho preto na koniec nasledujúcej 49. schôdze, ktorá sa začne v utorok.

Ďalšia vzbura opozičných poslancov:
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Premiér a ministri jeho vlády sú pripravení naďalej sa zúčastniť na opozičnom pokuse o Pellegriniho odvolanie z funkcie. Povedal to v pondelok v reakcii na iniciovanie ďalšej schôdze s tým, že bude kedykoľvek rád hovoriť s poslancami o ich kontaktoch so 'závadovými' osobami.

Dva neúspešné pokusy

Vláda už povedala, že s odvolaním nesúhlasí a vidí za ním účelovosť opozície. Pôvodne sa mal predseda vlády pred poslancov postaviť v piatok (6. 9.), ani vtedy sa pre neúčasť viacerých zákonodarcov schôdzu nepodarilo otvoriť.

Ďalšia vzbura opozičných poslancov:
Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Predsedu vlády chce o kreslo pripraviť opozícia. Dôvodom je, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská medzičasom vo funkcii skončila.

Duplicitu návrhov preskúma ústavnoprávny výbor

Duplicitu návrhov na vyslovenie nedôvery premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) preskúma ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR. Požiadal o to predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).


Galéria

Opozícia zozbierala ďalši podpisy

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články